Warning: Creating default object from empty value in /chroot/home/zerotohe/zerotohero.hu/html/wp-content/themes/salient/nectar/redux-framework/ReduxCore/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
Eclipse Git | zeroToHero

Eclipse Git

By 2014.12.06IDE

Sziasztok!

Mavennel már tudunk együtt működni, most nézzük meg a Git-tel való együttműködés mikéntjét. Az általunk használt Eclipse-ben, már a Git szerepel, így installálnunk nem kell.

Import Git project

Másoljuk ki vágólapra az alábbi linket:

https://github.com/SaifJerbi/XmlContainerForVaadin.git

Ez egy XmlContainer addon a Vaadin számára (ezt nem mi fejlesztjük, csak a valós helyzet miatt nézzük meg ezt, bármi mást is választhattam volna… ), ezt fogjuk klónozni, és használni. File → Import…

Next után az alábbi képet látod:

Az scm url utáni combobox-ban kellene kiválasztanunk az adott verziókezelő típust, tehát a Git-et. Jelenleg nem tudunk semmit kiválasztani, ahhoz, hogy ez változzon, fel kell telepítenünk az m2e Marketplace-ből az itt kiválasztott plugint:

A többiről nem csinálok képet, így is már szikrázik a szemem a snapshotoktól :) elég egyértelmű lesz a next-next… accept … finish :) Ezután az Eclipse restartot kér, úgyhogy kezdhetjük elölről az egész importot, de akárhogyis, elérjük a célunkat:

Illesszük be a vágólapra helyezett linket, majd finish. Nos, nagyjából kész vagyunk. Megjelent a projekt az IDE-ben. Csak hogy prezentáljam, hogy miért is jó az eclipse-t együtt használni a Git-tel. Nyissuk be az XMLContainer.java fájlt. Tegyük fel, hogy szeretnék megnézni azt, hogy egy adott sort ki implementált, ki változtatott. Ugye a verziókezelő segít nekünk ebben, így jobb klikk a sorok számán, majd válasszuk ki a Show Annotations menüt:

Ennek hatására megjelenik egy History fül, illetve a sorok számát különböző színekkel jelölő oszlop, annak függvényében, hogy változás történt-e. Tegyük fel, hogy engem érdekel, hogy az 50. sor mikor és ki által került be, akkor az 50. sor sorszám fölé vigyük az egérkurzort , és láss csodát :)

Azért valljuk be, sokkal egyszerűbb ez így, mint console-ból kikutatni. Ha az egész commithoz tartozó fájlokat szeretnénk megnézni Eclipse-ből, akkor a History fület fullscreen-re rakva:

láthatóak az adott commithoz tartozó változások, és a konkrét fájlokban történő változásokat is meg tudjuk nézni.

Még egy dologra hívnám fel a figyelmet: Ha a Package Explorerben a projekten jobb klikkelsz, és a Team menübe belenézel, akkor ott a legtöbb console-os parancsra találsz lehetőséget. A most importált projekten ne végezzünk műveleteket. Erre a célra inkább hozzunk létre magunknak egy test repository-t, és játszunk azon ;-)

Összegzésképp csak annyit fűznék az Eclipse és Git kapcsolatához, hogy tök jó eszközök, hasznosak, de vannak olyan feladatok, amiket jobb kézzel, console-ból végezni, szóval ne hagyatkozzunk csak az Eclipsre. Én konkrétan a console imádatomból eredően, csak a history végett használom ezt a plugin-t, a többit jobb szeretem a saját kezemben tartani, de ez kinek-kinek szájíze szerint. :)